Pomysły na przechowywanie zabawek

Największym problemem z przechowywaniem zabawek w domu, mieszkaniu, czy pokoju dziecka, jest ich nadmiar…

Jeśli masz dzieci, wiesz, jak łatwo ich rzeczy, takie jak zabawki, przejmują cały dom. Jeśli więc nie mieszkasz w domu z nieograniczoną ilością miejsca, musisz mieć kreatywne sposoby przechowywania zabawek.

  1. Tani organizator zabawek do kąpieli

Zacznijmy od łazienki, ponieważ wszyscy wiemy, że jest to miejsce narodzin wszelkiego rodzaju bałaganu. Potrzebny jest więc pręt do zasłon prysznicowych, skrzynie z plastiku i zapięcia na suwak lub rzep. Następnie po prostu zawieś je do boku wanny i przechowuj wszystkie rzeczy, które próbują doprowadzić Cię do szału przy każdym czyszczeniu wanny. Możesz kupić również gotowe, niedrogie pudełka z dziurkami, które przyczepia się do kafelek na przyssawki.

  1. Klocki

Klocki najlepiej jest przechowywać w plastikowych pojemnikach – mniejszych, jeżeli mają być trzymane osobne lub w jednym dużym. Taki pojemnik wraz z zawartością łatwiej jest umyć, na przykład w wannie lub na durszlaku.

  1. Garaż na małe samochody

Przy odrobinie umiejętności można przygotować samodzielnie regał z małymi przegródkami do przechowywania małych autek lub pociągów. Wiesza się go na ścianie, więc nie zajmuje miejsca, a do tego jest ozdobą.

  1. Komoda z farbą tablicową

Komoda z frontem pomalowanym farbą tablicową, pozwala na szybką segregację zabawek i ubrań. Przy pomocy kredy można szybko napisać, jakie przedmioty znajdują się w środku, aby łatwiej było je znaleźć.

  1. Magnetyczny stojak na zabawki

Czy masz dziecko, które kocha małe samochody? Maluchy mają ich mnóstwo i zawsze się z nimi bawią. Dzięki magnetycznemu stojakowi na noże można je po prostu przymocować do ściany.

  1. Wsuwany pojemnik pod łóżko

Ta opcja przechowywania jest świetna, ponieważ mieści się pod łóżkiem lub kanapą. Jest to pudełko na kółkach, które jest idealne do przechowywania małych samochodzików lub innych zabawek. Dodatkowo, jest ono łatwe do zachowywania w czystości, ponieważ po prostu wsuwasz je z powrotem pod meble, pod którym pierwotnie je przechowywałaś.

  1. Organizator wiszący przy łóżku

Dzieci lubią zabierać ze sobą rzeczy do łóżka. Czasami zabierają książki, małe zabawki i wiele innych przedmiotów. Ale kiedy idą spać, te zabawki trafiają z nimi do łóżka, na podłogę lub pod łóżko. Zatrzymaj bałagan, dając im wiszący pojemnik koło łóżka.  

  1.  Półki wyboru odzieży

To świetny sposób na zorganizowanie dzieci w ciągu roku szkolnego. Kupujesz tanie półki do układania w stosy i etykietujesz je dniami tygodnia. Następnie wybierasz ubrania na cały tydzień i umieszczasz je w przegródkach na dzień, w którym mają być noszone. W ten sposób dzieci mogą po prostu wyciągnąć ubrania na cały dzień.

  1. Kosze druciane na książki

Jeśli masz dziecko, które uwielbia czytać, przechowywanie książek może być trudne. Możesz kupić niedrogie koszyki druciane. Następnie powieś je na ścianie i wykorzystaj do przechowywania książek. W ten sposób nie zajmują niepotrzebnej powierzchni.

  1. Dzieło sztuki w ramce obrazu

Przygotuj dekoracyjne ramki do zdjęć, w których środku umieścisz sznurek. Następnie przy pomocy klamerek albo szpilek do ubrań dziecko może umieścić swoje dzieło w ramce. Grafiki można łatwo podmieniać i stają się dekoracyjną ozdobą ściany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *