Jak poinformować swoich rodziców o tym, że zostaną dziadkami?

Ciąża to ekscytujący czas dla wielu przyszłych mam i tatusiów. To naturalne, że chcesz podzielić się tą ekscytacją ze światem, zaczynając od swojej rodziny. Ale ogłaszanie ciąży swoim rodzicom może być nerwowe.

Istnieje wiele zabawnych sposobów, aby ogłosić swoją ciążę rodzicom, co z pewnością wywoła ich pozytywną reakcję. Od koszulek po kubki ze zdjęciami i wszystko pomiędzy, stworzyliśmy krótką listę zabawnych i kreatywnych sposobów ogłaszania rodzicom, że Twoja rodzina stanie się trochę większa.

Muzyka dla uszu

Jeśli nie możesz osobiście poinformować ich o swojej ciąży, pomyśl o wysłaniu rodzicom zapisu bicia serca swojego dziecka. Zadzwoń i nagraj na pocztę głosową swoim bliskim komunikat „Ktoś chce Cię poznać za dziewięć miesięcy”. Lub możesz zrobić film przedstawiający bicie serca dziecka i wysłać go pocztą elektroniczną wraz z tytułem: „Myślę, że się w TYM zakochasz”.

Pokaż to na YouTube

Możesz przeszukać YouTube i znaleźć setki przykładów zabawnych i kreatywnych ogłoszeń o ciąży. Możesz parodiować popularny hit lub stworzyć krótki zabawny film. Możesz nawet nagrać, jak ogłaszasz ciążę swojemu partnerowi i wykorzystać tę niespodziankę, by zaskoczyć rodziców. Niezależnie od tego, co wybierzesz, z pewnością dobrze się będziesz przy tym bawić.

Lista zakupów

Zaplanuj wielką kolację z rodzicami, a kiedy dotrą oni do Twojego domu, zapytaj ich, czy mogą podejść do sklepu, aby odebrać jeszcze kilka artykułów spożywczych. Daj im listę wyłącznie lodów, śledzi i „dziecięcych” potraw – groszku dziecięcego, marchwi dla dzieci, szpinaku i innych. Upewnij się, że przeglądają ją przed wyjściem, w przeciwnym razie możesz dostać artykuły spożywcze, których nie potrzebujesz.

Zaskoczenie

To zajmie trochę planowania, ale będzie warte tego. Skontaktuj się ze swoją ulubioną kawiarnią i poproś ich, aby napisali specjalną wiadomość do rodziców na ich menu tablicowym lub sztalugowym na chodniku. Zapisz swoje ogłoszenie tak, jakby było to specjalne wydarzenie dnia (pomyśl „W menu: Będziesz dziadkiem”) i obserwuj, jak rodzice przeczytają to z przyjemnością. Możesz też wydrukować własną listę specjałów i wręczyć ją razem z menu rodziców.

Wypij filiżankę herbaty

Zaproś przyszłych dziadków na filiżankę kawy lub herbaty. Ale zamiast nalać im ulubionego naparu, podaj im kubek z wiadomością na spodzie („Będziesz babcią!”). Lub możesz stworzyć kubek fotograficzny, który zapowiada Twoją ciążę, a kiedy rodzice poproszą o coś do picia, wlej to do ich nowego specjalnego kubka.

Powiedz to na koszulce

Jeśli nie chcesz pisać wiadomości na kubku, powiedz to na koszulce. Daj swoim rodzicom koszulkę z kreatywnym przekazem lub obrazem informującym o ciąży. Przedłuż niespodziankę, zawijając koszulę w papier pakowny i umieszczając ją w pudełku umieszczonym w innym pudełku lub dwóch. Twoi rodzice mogą być sfrustrowani, ale w końcu wszystkie rozpakowania będą tego warte.

Zachowaj prostotę

Czasami nie musisz wychodzić z domu, żeby stworzyć zapamiętywalną zapowiedź ciąży. Zaskocz swoich rodziców, układając magnesy na lodówkę w stosowny napis.

Albo następnym razem, gdy będziesz w ich domu, zostaw kartę informującą o nowościach na szafce nocnej – będą musieli ją znaleźć, kiedy pójdą spać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *