Dwoje dzieci w jednym pokoju – jak skutecznie podzielić tę przestrzeń?

Niezależnie od tego, czy dzieci są małe, czy przestrzeń jest ciasna, dzielenie pokoju z rodzeństwem jest czymś, czego wielu ludzi doświadcza w pewnym momencie dzieciństwa. Dzielenie pokoju może być zabawnym, fantastycznym doświadczeniem, które stworzy trwałe wspomnienia i więzi. Ważne jest jednak, aby zapewnić dzieciom wystarczająco dużo miejsca i prywatności, aby czuły się komfortowo, i wystarczająco dużo ciszy i spokoju, aby dobrze spały w nocy.

Umiejscowienie łóżka

Ważną kwestią przy dzieleniu pokoju przez dzieci jest umieszczanie łóżek, a do rozważenia jest wiele opcji. Łóżka piętrowe są najbardziej oczywistym rozwiązaniem. Jako najbardziej oszczędzająca miejsce opcja jest zwykle najlepszym wyborem dla małych pomieszczeń. Ale łóżka piętrowe nie zawsze są typowymi łóżkami pojedynczymi ułożonymi jedno na drugim. Obecnie górne i dolne poziomy mogą być ustawione prostopadle do siebie, co tworzy przestrzeń obok dolnej części do przechowywania lub postawienia biurka. Dolne łóżko może pomieścić większe, pełnowymiarowe łóżko.

Stwórz klasyczny, symetryczny wygląd, oddzielając dwa podwójne łóżka szafką nocną. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, komoda zamiast szafki nocnej dodaje więcej miejsca. Aby zapewnić dzieciom więcej prywatności, ustaw łóżka po przeciwnych stronach pokoju, pozostawiając otwartą przestrzeń do zabawy w centrum. Bardziej kreatywna konfiguracja ma kształt litery L, z szafką nocną tworzącą narożnik litery L i dwoma łóżkami prostopadłymi do siebie tworzącymi nogi L.

Przechowywanie

Ponieważ w jednym pokoju jest więcej niż jedna osoba, ważne jest, aby zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania. Podobnie jak dorośli, dzieci potrzebują miejsca na książki, odzież i inne rzeczy – zazwyczaj potrzebują dodatkowych półek i szuflad na zabawki. Aby zmaksymalizować przechowywanie, wykorzystaj zwykle niewykorzystane przestrzenie, takie jak zakamarki w każdym łóżku piętrowym, pod łóżkiem i wysokie regały na książki.

Ważne jest, aby zapewnić każdemu dziecku nawet małą prywatną przestrzeń do przechowywania, zapewnić im przestrzeń osobistą i poczucie prywatności. W celu stworzenia iluzji jeszcze większej prywatności, rozważ umieszczenie biblioteczki na środku pokoju jako separatora.

Dodaj ruchome meble i personalizację

Dzieci spędzają wiele godzin dziennie na podłodze, więc nie ma potrzeby tłumienia pokoju meblami. Zamiast tego korzystaj z poduszek lub mat, które można łatwo usunąć z drogi gry. Powieś imię lub inicjały każdego dziecka na ścianie, lub umieść je przy łóżku.

Dzieci w różnym wieku

Umieszczenie dziecka lub malucha w tym samym pokoju co starsze rodzeństwo jest możliwe, ale może być wyzwaniem. Najważniejszą rzeczą jest stworzenie środowiska, w którym obaj lokatorzy mogą spać bez przeszkadzania sobie nawzajem. Na przykład umieść zabawki w innym pokoju, w którym starsze rodzeństwo może bawić się, gdy młodsze dziecko drzemie. Umieść łóżeczko bliżej wejścia do pokoju, aby zminimalizować nocne wybudzenia starszego dziecka.

Dzielenie pokoju może być zabawne dla rodzeństwa i praktyczne dla rodziców – zwłaszcza dzięki szerokiej gamie mebli oszczędzających miejsce dostępnych obecnie i kilku wspaniałym decyzjom projektowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *