5 sposobów dbania o ubranka dla dzieci

Nadążanie za rosnącymi dziećmi może być prawdziwym wyzwaniem i okazać się znaczącym punktem w budżecie rodzinnym. Chociaż nie możemy kontrolować, jak szybko dzieci wyrastają ze swoich ubrań, istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy sprawić, by były one dłużej świeże, oszczędzając pieniądze i redukując marnotrawstwo.

KROK 1: ODDZIEL, PRZEPŁUCZ, POWTÓRZ

Podczas prania oddziel biel od kolorów, tak jak przy zwykłym praniu. Przed myciem usuń wszelkie ciała stałe (na przykład piasek, resztki jedzenia), spłukując je pod kranem lub wyczesując je szczotką. Użyj łagodnego detergentu, na przykład oznakowanego jako bio. Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwą skórę, użyj delikatnego płynu przeznaczonego dla alergików lub detergentu do mycia rąk.

KROK 2: POMYŚL PRAKTYCZNIE

Kupując, wybierz odzież, która jest łatwa do prania i szybka w suszeniu. Oddychająca bawełna jest idealna dla najmłodszych, ponieważ pomaga zapobiegać poceniu się i jest miękka dla skóry. Unikaj kupowania delikatnych tkanin ze specjalnymi instrukcjami prania i ubrań uciążliwych do pielęgnacji z wszytymi detalami, takimi jak cekiny, ponieważ są one trudne do prania i mogą się oderwać.

KROK 3: DZIAŁAJ SZYBKO

Kiedy twoje dziecko zrobi bałagan w swojej garderobie, od razu przystąp do dzieła. Przy pomocy chociażby szczotki i wody usuń jak najwięcej plam, zanim przystąpisz do dalszej obróbki tkaniny. Dzięki temu proces czyszczenia będzie znacznie szybszy. Chusteczki dla dzieci są niesamowite do radzenia sobie z zabrudzeniami w podróży. To także najlepsza rzecz, aby posprzątać plamy na dywanie. Jeśli to możliwe, należy natychmiast wypłukać ubranie lub moczyć je w zimnej wodzie, aż będzie można sobie z tym poradzić. Nigdy nie mocz nic w gorącej wodzie, ponieważ ciepło może zabarwić plamę, czyniąc ją stałym elementem ubrania.

KROK 4: BĄDŹ DELIKATNA

Unikaj używania ostrych środków chemicznych i środków czyszczących, które mogą podrażniać skórę dziecka. Do naturalnych środków wybielających należy roztwór amoniaku, soda oczyszczona, boraks i biały destylowany ocet. Jeśli używasz wybielacza na ubrankach dziecka, upewnij się, że są one umyte i dokładnie spłukane przed użyciem. Świetnym sposobem na pozbycie się plam jest pozostawienie ubrań na słońcu i ich rozjaśnienie.

KROK 5: UNIKAJ SUSZARKI

Unikaj suszarki do ubrań, zwłaszcza jeśli nie masz pewności, czy plama została pomyślnie usunięta. Ciepło zasklepi plamę i praktycznie uniemożliwi jej usunięcie. Zamiast tego powieś tkaninę do wyschnięcia. Jeśli możesz, powieś ją na zewnątrz i pozwól słońcu pracować bez wybielacza, usuwając wszelki ślad przebarwienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *